Ieškoti ...

Kodėl naudinga steigti bendriją daugiabutyje name?

Kam reikalinga bendrija?
Daugelis daugiabučių namų gyventojų pasakys – butas mano, o laiptinė, stogas, inžineriniai tinklai – ne mano. Kadangi ne mano, tai ir neprivalau tų patalpų prižiūrėti. Šiuo metu gyventojai atsidūrė visai kitoje padėtyje nei anksčiau, kada daugiabučius namus prižiūrėdavo savivaldybės butų ūkio įmonės, kurios atmestinai atlikdavo priežiūros darbus, gyventojai tiesiog maldaudavo, kad būtų remontuojamas stogas, ar kitas kritinės būklės .

Šiuo metu Savivaldybės perleido butų ūkio priežiūrą atlikti privačioms bendrovėms. Šios yra suinteresuotos atlikti kuo daugiau darbų, taip užsitikrinti didesnes pajamas. Juolab šie veiksmai yra legalūs, t.y. administratoriai nepažeidžia įstatymų, bet aklas jų įstatymų laikymasis uždeda nepakeliamą finansinę naštą namo gyventojams. Jūs paklausite: - tai kas blogai? Spaudoje, internete ir t.t. paskaičius atsiliepimus apie administruojančias įmones, dažniausiai susiduriama su aukštomis privalomų darbų kainomis, abejotina kokybe ir skaidrumu. Dažniausiai tie darbai atliekami dvigubai ar net trigubai brangiau nei rinkos kaina, jų kokybė neatlaiko įstatymais numatyto garantinio laikotarpio, o pasidomėjus apie sąmatas, technologijas ar kt., informacija tiesiog nesuteikiama, arba besidominčiojo žinios ir supratimas yra sumenkinami teigiant, kad interesantas neturi reikiamos kompetencijos išgirsti norimą techninę informaciją.
Kaip to išvengti ? Kaip valdyti namą protingai, skaidriai ir pigiau? Atsakymas paprastas : reikia valdyti patiems. Tik valdant patiems savininkams bus išvengta perdėm didelių mokesčių, neskaidraus kaupiamųjų lėšų panaudojimo, nežaboto rangovų savivaliavimo, pernelyg brangių medžiagų naudojimo.
Palyginę išpirktų daugiabučių namų būklę ir buvusių kooperatinių namų, dabar vadinamų daugiabučių namų savininkų bendrijomis būklę, pamatysime akivaizdžius skirtumus, kadangi pastarųjų gyventojai nuo pat susikūrimo pradžios privalėjo šeimininko akimis žiūrėti į savo būstą plačiąja prasme.  Jau tada buvo aiškus kooperatinio namo privalumas lyginant su valstybinio administratoriaus prižiūrimais namais.

Kuo bendrija pranašesnė už savivaldybės priskirtą administratorių?

Nesant bendrijai visą Jūsų namo priežiūrą vykdo Kauno m. savivaldybės priskirta daugiabučių namų administravimo įmonė, kuri ir apsprendžia visų Jūsų namui reikiamų remonto darbų kainas, bei administravimo išlaidas. Įkūrus daugiabučių namų savininkų bendriją visas savo namo administravimui ir remonto darbams skirtas išlaidas Jūs pasirinksite patys. Jums nereikės mokėti kažkieno nustatytų kainų, Jūs galėsite laisvai nuspręsti ar tikrai reikia atlikti vieną ar kitą remonto darbą Jūsų name ir pasirinkti tinkamą tų darbų kainą. Jūs suprasite, kad daugelį išlaidų, privalomai mokėtų iki šiol Jūs gan lengvai galite sumažinti.

Bendrija yra gerai. Kodėl nekuriame?

Vienas šios problemos sprendimo būdų – daugiabučių namų savininkų bendrijų kūrimas. Steigiant bendrijas, dažniausiai stokojama iniciatyvos iš pačių gyventojų, taip pat informacijos ir organizacinės-techninės paramos, todėl gyventojai turi išankstinį nusistatymą, kad bendrijos įkurti neįmanoma. To ir siekia valstybės priskirti administratoriai. Tačiau tai yra netiesa. Bendrijos įkurimą skatina Savivaldybės, jos finansuoja visas su įkurimu susijusias išlaidas.
Taigi kaip jau supratote, visi teiginiai apie bendrijos bereikalingumą yra paneigti. Trūksta vieno – Jūsų aktyvumo. Išeikite į laiptinę, pasikalbėkite su kaimynu. Paklauskite jo nuomonės. Dar geriau – pabendraukite su kitų namų gyventojais. Jūs tikrai rasite bendrų problemų. Tai turės dvigubos naudos. Jūs gausite daugiau informacijos apie bendrijas ir namo administravimą ir tuo pačiu paskleisite informaciją, iškelsite klausimus, diskusijas ir priversite susimastyti Jus supančius gyventojus apie daugiabučių namų savininkų bendrijos privalumus ir naudą.


PASIJUSKITE TIKRU NAMO SAVININKU, O NE TIK KOMUNALINIŲ MOKESČIŲ MOKĖTOJU

Populiarūs įrašai